Poniedziałkowe zajęcia w GOK Świętajno

W Gminnym Ośrodku Kultury podczas poniedziałkowych zajęć uczestnicy stali się wolontariuszami, ponieważ wszystko co stworzyli tego dnia zostało przekazane na finał WOŚP w Gminie Świętajno.

Zajęcia rozpoczęliśmy od rozmowy o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy oraz o tym kim jest wolontariusz. Wszystkie dzieci ochoczo przystąpiły do pracy.
Pierwszym zadaniem było pieczenie pierniczków. Po dokładnym umyciu rąk, każdy po kolei dodawał składnik do ciasta, które na koniec zostało dokładnie wyrobione. Przystąpiliśmy do podzielenia ciasta i każdy miał okazję rozwałkować ciasto oraz wyciąć z niego różne kształty. Ostatnim etapem było pieczenie pierniczków oraz degustacja, aby sprawdzić czy są pyszne. Wszystkim dzieciom bardzo smakowały.
Drugim zadaniem było udekorowanie wyciętych już serduszek z białego materiału. Po krótkim zastanowieniu się co powinno się znaleźć na takim serduszku dzieci za pomocą flamastrów do materiału malowały swoje pomysły. Kolejnym etapem było zszycie serduszek i wypchanie ich watą. Powstały piękne kolorowe serca-zawieszki.
Zarówno pierniczki jak i serduszka będzie można kupić podczas finału WOŚP wrzucając do puszki datek. Zapraszamy 13.01.2018r. do Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie w godzinach 14:00 – 17:00, podczas tego dnia czeka wiele atrakcji dla dzieci, zachęcamy również dorosłych do odwiedzenia nas.