Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2019

W niedzielę, 13 stycznia, w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 27 finał Orkiestrowego Grania nie ominął również Gminy Świętajno.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał pod hasłem:
GRAMY DLA DZIECI I BEZ FOCHA
NA ZAKUP SPRZĘTÓW DLA SPECJALISTYCZNYCH SZPITALI DZIECIĘCYCH

Zbiórkę na terenie Gminy Świętajno prowadziło 5 wolontariuszy wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętajnie i opiekunami z Gminnego Ośrodka Kultury  w Świętajnie.
Zbiórka prowadzona była przed kościołami w Gminie Świętajno, jak również w Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie, gdzie zorganizowana została "Styczniowa Kraina Dziecka".
W sali GOKu czekało na rodziny wiele atrakcji, każdy mógł skorzystać z słodkiego poczęstunku przygotowanego na candy barze, zrobić sobie brokatowy tatuaż, zjeść popcorn lub watę cukrową, a nawet pomalować sobie bajecznie buźkę, by następnie zrobić sobie zdjęcie w fotobudce. Przybyli goście chętnie wrzucali datki do skarbonek WOŚP.
W tym roku zebraliśmy łącznie kwotę 8354,98, która została przekazana do Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczytnie.
Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w 27. Finale WOŚP. Szczególnie pragniemy podziękować Wolontariuszom oraz strażakom z OSP Świętajno, którzy czuwali nad ich bezpieczeństwem. Dziękujemy również wszystkim, którzy tego dnia przygotowali słodkości.