Go_back
SKAKAĆ KAŻDY MOŻE

 

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie zaprosił wszystkie dzieci do aktywnego spędzenia czasu podczas ferii. W ten dzień nikt nie narzekał na nudę. Cały dzień został zaplanowany co do minuty, a przybyłe dzieci i młodzież miały z czego wybierać.

Ten dzień ferii spędziliśmy na sali gimnastycznej.
Pod okiem instruktora Pana Marcina Tańskiego dzieci mogły spróbować swoich sił wspinaczce. Po wysłuchaniu zasad i porad dzieci rozpoczęły swoja przygodę. Wspinanie się na ściance wspinaczkowej to sport idealny dla młodych osób. Rozwija sprawność, kształtuje charakter, uczy współpracy. I pozwala spełniać marzenia o tym, co wydawałoby się nieosiągalne.
Podczas takiego treningu dziecko uczy się pracy w zespole, szacunku dla innego człowieka, tolerancji, właściwej oceny własnych i cudzych możliwości. Dostrzega własne słabości i ograniczenia, uczy się je pokonywać.

Bawiliśmy się również w gry i zabawy z chustą klanzy. Chusta KLANZY (inaczej nazywana chustą animacyjną bądź spadochronem animacyjnym) to ostatni trend wszelkich zabaw animacyjnych zarówno dla większego, jak i mniejszego grona.
Taka chusta daje wiele możliwości zabawy. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od spokojniejszych zabaw, jak „sałatka owocowa” a polega ona na wspólnym trzymaniu chusty, unoszeniu jej w górę i w dół, a na hasło animatora (który wymawia kolory chusty), osoby które trzymają dany kolor przebiegają pod chustą i zamieniają się miejscami. Graliśmy w rybaka i rybkę, przerzucaliśmy piłeczki na strony przeciwników i w wiele innych gier.
Stworzyliśmy również giga planszówkę, w której uczestnicy podzieleni na grupy byli pionkami. A zabawa polegała na pokonaniu toru podskakując, trudnością było to że każda drużyna zaczynała z innego końca planszy i gdy dwóch uczestników się spotkało grali w tradycyjny „kamień, papier, nożyce” wygrany 'skakał' dalej, przegrany biegł          z powrotem by puścić kolejnego gracza. Zabawa bardzo spodobała się dzieciom i bardzo chętnie w nią grały.
Środowe popołudnie było również szansą do spróbowania swoich sił w cyrkowych sztuczkach. Dzieci próbowały żonglować piłeczkami, obręczami, zakręcić cyrkowym talerzykiem na patyku, czy zatańczyć z chustami animacyjnymi. Do dyspozycji miały skakanki, zarówno te jedno osobowe jak i duże, hula hop, oraz mogli zagrać w piłkę.
Ten dzień był pełen wrażeń i podarował nam wiele pozytywnych emocji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Komentarze: