Go_back
WARSZTATY CERAMICZNE Z AGNIESZKĄ NOGAL

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie miał okazję gościć Agnieszkę Nogal docenianą i utalentowana artystkę, absolwentkę Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Artystka wprowadziła nas w sekretny świat ceramiki. Opowiedziała nam jak należy pracować z gliną, jak z nią postępować abyśmy uzyskali zamierzony efekt pracy. Bardzo dokładnie pokazała różne techniki pracy z gliną. Nauczyła nas jak posługiwać się narzędziami do rzeźbienia i co możemy wykorzystać do pracy z gliną. Uczestnicy warsztatów pozyskali od Pani Agnieszki bardzo dużą wiedzę techniczną, jak i praktyczną w dziedzinie ceramiki. Instruktorka bardzo indywidualnie podeszła do każdego uczestnika zajęć, dzięki czemu każdy czuł się wyjątkowy i doceniony. Kawałki gliny w dłoniach naszych uczestników zamieniły się w ptaszki, króliczki, aniołki, baranki oraz wiele innych kreatywnych rzeczy.
Warsztaty ceramiczne przeznaczone dla dzieci wspomagają ich rozwój. Zgniatanie, wałkowanie, modelowanie gliny przez najmłodszych w naturalny sposób przygotowuje rękę dziecka do praca manualnych jak i również wspomaga naukę pisania.
Dodatkowo układ nerwowy dziecka jest stymulowany i rozwijany. Lepienie z gliny pobudza wyobraźnię, kreatywność, rozwija zdolności manualne ale przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom ogromną radość.
Pani Agnieszka Nogal jest wspaniałą instruktorką z świetnym podejściem do uczestników. Mamy nadzieję, że w nieodległym czasie znów nas odwiedzi i spotkamy się z nią na kolejnych warsztatach.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Komentarze: