Talenty Mazurskiej Krainy"

W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Świętajnie, 12 kwietnia odbyły się eliminacje gminne do konkursu wokalnego „Talenty Mazurskiej Krainy”, których organizatorem jest Lokalna grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”.

Oceny ich występów dokonało jury w składzie: Pani Barbara Gąska, Pani Edyta Duda oraz Pani Katarzyna Kowalewska.
Jury w oparciu o następujące kryteria: dobór repertuaru odpowiedni do wieku                  i możliwości wokalnych uczestnika, muzykalność, interpretację treści piosenki, poziom wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny, wydała następujący werdykt:

Kategoria: klasy podstawowe IV – VI
Miejsce I          Rozalia Kozłowska z piosenką „Wielkie Nieba” repertuaru Meli Koteluk

Kategoria: gimnazja
Miejsca I          Wojciech Skrajny z piosenką „Lwia Część” repertuaru Igor Herbut

Zwycięzców do udziału w konkursie zgłosiła Fundacja Kreolia Kraina Kreatywności, przygotowaniem zajęła się Pani Joanna Gawryszewska.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie międzygminnym, które odbędą się 8 maja w Lemanach.