Wiosenne porządki

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie wraz z pracownikami gminnymi i ZGK zadbał o miejsca zielone. Za nasz cel uznaliśmy dbanie o wizerunek Świętajna i w związku z tym podjęliśmy się zadania ukwiecenia klombów.

Rozpoczęliśmy od przygotowania terenu. Akcja toczyła się w trzech miejscach miejscowości: na ulicy Polnej, gdzie posadziliśmy wiśnie, przy głównym skrzyżowaniu na klombach – sadziliśmy bratki, hortensje, bez oraz w parku w Świętajnie, gdzie posadziliśmy tuje. Wszędzie dosialiśmy trawę, więc już niedługo powinno się zazielenić. Ogródek koło GOK też został przygotowany na wiosnę.
Dołożyliśmy wszelkich starań aby było u nas ładniej, a tym samym przyjemnej. Zasadzone kwiaty, krzewy, drzewka maja cieszyć oczy wszystkich mieszkańców.