Go_back
Dekoracje Wielkanocne

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na którym z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. W Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie nadszedł czas świątecznych przygotowań dekoracji.
Dzieci uczęszczające na zajęcia techniczno - praktyczne miały okazję stworzyć              z różnorodnych materiałów piękne wielkanocne dekoracje.

Rozpoczęliśmy od zawieszki na drzwi, którą zrobiliśmy ze starych wieszaków po ubraniach. Po odpowiednim wygięciu metalowego wieszaka i nadaniu mu kształtu zaczęliśmy owijać go mchem. Było to zajęcie bardzo pracochłonne i wymagające cierpliwości. Następnie na przygotowanym wieszaku układaliśmy przygotowane ozdoby, aby utworzyły odpowiedni wzór. Były kolorowe jajeczka, ptaszki, szyszki, różnobarwne kokardy, wstążki, biedronki. Wszystkie elementy zostały przyklejone przez instruktora gorącym klejem. W ten sposób otrzymaliśmy niecodzienną, wyjątkową zawieszkę na drzwi.
W drugiej części zajęć tworzyliśmy ozdoby na okno. Na początku wycinaliśmy z filcu jajka, kurki, zajączki. Każdy element otrzymywał wymyślona przez uczestników dekorację, tak wiec zajączki otrzymały kolorowe ogonki, jajeczka kolorowe ozdoby, zamieniając się w ten sposób w pisanki, a kurki grzebienie i skrzydełka. Do przygotowanych elementów mocowaliśmy patyczki, aby mogły być ozdobą w doniczce, bądź sznureczek, aby moc powiesić je na oknie.
Zajęcia przebiegły w miłej i serdecznej atmosferze, a przygotowane dekoracje z pewnością umilą dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadzą je w Wielkanocny nastrój.Komentarze: