Go_back
Piesze wędrówki

 

Uczestnicy poniedziałkowych zajęć rozpoczęli tydzień aktywnie – spacerem z zadaniami po trasie zdrowia PZU. Jest to mini kompleks sportowo -relaksacyjny wyposażany w instalacje treningowe, dzięki czemu można miło i aktywnie w otoczeniu lasu spędzić czas.

Las jest miejscem, gdzie dzieci mogą się wiele nauczyć. Dotlenia, wycisza emocje, rozwija spostrzegawczość i wrażliwość, działa na wiele zmysłów. Przebywanie w lesie jest też sytuacją, która zachęca dzieci do zażywania ruchu oraz rozwoju motorycznego. Równocześnie umożliwia stymulowanie pracy mózgu.
Podczas wędrówki rozmawialiśmy o roślinach, dzieci doskonale rozpoznawały otaczające nas drzewa czy rośliny. Spotkaliśmy również wiele małych stworzeń, od mrówek do żuków. Dzieci bardzo chętnie próbowały swoich sił na instalacjach treningowych. Każdą próbę rozpoczynaliśmy od przeczytania instrukcji ćwiczeń do wykonania. Wszyscy doskonale przeszli przez każdą z instalacji.
Las oferuje unikalną możliwość stymulowania wszystkich zmysłów – możemy oglądać, poczuć i powąchać. Dodatkowo trasa PZU zachęca do aktywnych wędrówek po lesie.Komentarze: