Spektakl "Co w trawie piszczy?"

Z okazji Dnia Dziecka Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie zorganizował dla dzieci przedszkolnych spektakl teatralny pt.:”Co w trawie piszczy?”.

Na to wydarzenie licznie przybyły dzieci przedszkolne z Przedszkola „Akademia Bajek” w Świętajnie, Przedszkola w Kolonii oraz z Przedszkola w Spychowie.
Przedstawienie w wykonaniu grupy teatralnej z Krakowa EDU-ARTIS, było spektaklem interaktywnym, edukacyjnym promującym czytelnictwo z ciekawą scenografią i muzyką.
Aktorzy przedstawili dzieciom historię Mai, Gucia i Filipa, którzy zafascynowań podsłuchanymi na leśnej polanie bajkami, postanawiają założyć bibliotekę dla owadów żyjących na łące. Ich plany próbowała pokrzyżować Pajęczyca Tekla. Czy jej się to udało o tym już przekonały się nasze przedszkolaki.
Przybyłe przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przedstawienie. Myślimy, że dzięki spektaklowi dzieci chętniej będą odwiedzać Gminną Bibliotekę.