Gminny Dzień DZiecka

1 czerwca wielu mieszkańców naszej gminy uczestniczyło w kolejnym Gminnym Dniu Dziecka w parku w Świętajnie.

Frekwencja była rekordowa, pogoda również dopisała. Organizatorzy: Gmina Świętajno, Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Świętajnie oraz Rada Sołecka w Świętajnie postarali się, aby dzieciakom umilić ich święto. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji: dmuchaną zjeżdżalnię, watę cukrową, malowanie twarzy, brokatowe tatuaże, popcorn, animacje z piratami, duże bańki mydlane, fotobudka, duże klocki i giga gry planszowe,balonikowe cuda oraz mnóstwo słodkości w postaci lodów, cukierków, rozdawana była również grochówka i napoje. Wszystkie atrakcje tego dnia były darmowe.
Ochotnicza Straż Pożarna ze Świętajna przygotowała pokaz strażacki. Pokazali jak niebezpieczne może być gaszenie rozpalonego oleju na patelni wodą. Opowiadali co robić w takich przypadkach, aby bezpiecznie ugasić płomień. Nasi strażacy przeprowadzili instruktażowy kurs pierwszej pomocy, w którym brała udział również licznie zgromadzona publiczność. Podczas wydarzenia można było również zobaczyć sprzęt strażacki oraz niedawno otrzymaną łódź strażacką.
Podczas festynu zostały rozdane również nagrody dla zwycięzców w konkursie plastycznym "Mama, Matka, mamusia, czyli za co kocham moja mamę" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie.
Na scenie tego dnia wystąpił zespół instrumentalny Musique Macabre pod dyrygenturą Dominika Jastrzębskiego. Zespół działa przy Gminnym Ośrodku kultury w Świętajnie. Tego dnia zagrali dla nas wile utworów.
Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia wystąpili Bracia Ałaj z programem szantowym.
Dziękujemy serdecznie Ochotniczej Straży Pożarnej ze Świętajna za przygotowanie pokazu oraz sprzętu strażackiego. Dziękujemy również Radzie Sołeckiej ze Świętajna za pomoc w rozdawaniu słodkości i jedzenia dla dzieci i dorosłych uczestniczących w Gminnym Dniu Dziecka.
Szczególnie chcielibyśmy podziękować wolontariuszkom z Gimnazjum w Świętajnie za zaangażowanie i pomoc w realizacji Gminnego dnia Dziecka. Dziewczyny jesteście cudowne!
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia.