Go_back
VII Turniej "Scrabble nad Jeziorem"

VII Turniej „Scrabble nad Jeziorem” Piasutno 2019 rozegrany został w Świetlicy Wiejskiej w Piasutnie w dniach 15 – 16 czerwca 2019 r. i miał zasięg ogólnopolski. Uczestnicy przyjechali z różnych miejsc w kraju, udział wzięło też kilku z terenu naszej gminy. Piasutno jest obecnie jednym z trzech miejsc w województwie warmińsko – mazurskim (obok Ostródy i Nowego Miasta Lubawskiego), gdzie organizowane są turnieje scrabble szczebla ogólnopolskiego. Impreza z roku na rok zyskuje na rozmachu, oprawie i ogólnym wizerunku.

Wyniki
I miejsce: Małgorzata Deszczyńska (Warszawa);
II miejsce: Maciej Czupryniak (Milanówek);
III miejsce: Grzegorz Koczkodon (Ostróda).

KATEGORIE
Najmłodszy uczestnik: Franciszek Łysek (Warszawa) 15 lat;
Najlepsza zawodniczka: Małgorzata Deszczyńska (Warszawa);
Najlepszy autochton: Jerzy Krzyżewski (Piasutno);
Najniższa wygrana: Waldemar Dębski (Ostróda);
Najwyższa przegrana: Grzegorz Koczkodon (Ostróda);
Najmniejsza różnica punktów: Katarzyna Dębska (Ostróda);
Skok tygrysa: Franciszek Łysek (Warszawa) 15 lat;
Największy zjazd: Szymon Dąbrowski (Warszawa);
Pyszna: Zbigniew Rybak (Warszawa).


Dzięki operatywności organizatorów i hojności sponsorów wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody za udział w turnieju.
Scrabble jest jedną z tych gier, które świetnie rozwijają. W tym przypadku ta rozwojowość dotyczy akurat poszerzania zasobu słów, a jest to dość rzadkie jeśli chodzi o gry planszowe. Zazwyczaj takie gry wspierają rozwój logicznego myślenia, natomiast w tym przypadku mamy do czynienia, i z rozwijaniem oraz trenowaniem logiki, i z poszerzaniem własnego zasobu słownictwa. Układając z tabliczek poszczególne słowa musimy uważać aby nie trafić na niekorzystne pole, a przy okazji musimy układać słowa tak, by zdobyć jak największą ilość punktów, co czasem przy nieciekawych literkach jest bardzo trudne. Dla wytrawnego gracza nie ma w tym jednak większego problemu.
Klub Scrabble ABC PIASUTNO serdecznie dziękują władzom Powiatu Szczycieńskiego i Gminy Świętajno oraz wszystkim instytucjom, firmom i osobom prywatnym, które wspomogły rzeczowo, finansowo, medialnie i merytorycznie imprezę. To również dzięki Nim turniej można uważać za coś więcej, niż przypadkowe spotkanie grupy miłośników intelektualnych zmagań.
Do zobaczenia za rok.Komentarze: