Zabawa na trawie

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie zaprosił wszystkie dzieci z Gminy Świętajno do spędzenia dnia aktywnie, kreatywnie i na dworze. Spotkaliśmy się z dziećmi w parku, gdzie czekała na nich świetna zabawa.

Zabawę rozpoczęliśmy od wspólnej jogi. Naśladując instruktora uczestnicy wykonywali poszczególne pozycje. Byli bardzo sumienni i dokładni. Różniej był mały relaks przy relaksacyjnej muzyce i oglądaniu chmur. Następnie nadszedł czas na puszczanie dużych baniek mydlanych. Wszystkie dzieci mogły spróbować stworzyć taką dużą bańkę mydlaną. Zabawa przyniosła wiele radości.
Po zabawie nadszedł czas na wspólne drugie śniadanie, dzieci samodzielnie przygotowywały kanapki. Następnym zadaniem jakie czekało na uczestników było malowanie na trawie. Każdy otrzymał potrzebne elementy (farby, pędzle, kubki z wodą) i zaczął tworzyć obraz o swoich wymarzonych wakacjach. Resztę dnia spędziliśmy na zabawie w budowanie dużymi klockami czy zabawach ruchowych.
Wspólnie spędzony czas na trawie przyniósł wiele pozytywnych emocji dzieciom.