Festyn rodzinny "My Rodzinę Fajną Mamy"

Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie wraz z Radą Sołecką Świętajno już po raz czwarty zorganizował festyn rodzinny pn.”MY RODZINĘ FAJNĄ MAMY”.

Bardzo rodzinny i radosny nastrój panował w czwartkowe popołudnie na festynie a to wszystko za sprawą przepięknej pogody i atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Na przybyłych uczestników czekały warsztaty mydlarskie, kaletnicze, malarskie, FOTOBUDKA, wata cukrowa, popcorn,dmuchana zjeżdżalnia, gry i zabawy rodzinne to tylko część spośród wielu atrakcji, z których można było korzystać za darmo.
Rada Sołecka Świętajno przygotowała pyszności i kulinarne smakołyki , które były rozdawana dla uczestników. Ochotnicza Straż Pożarna w Świętajnie przygotowała specjalnie dla uczestników atrakcje, omówienie sprzętu i wyposażenia wozu strażackiego oraz każdy chętny uczestnik mógł skorzystać z okazji i spróbować swoich sił w strzelaniu wodą z węża gaśniczego.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kaletnicze, które prowadził Adam Gełdon. Podczas tych zajęć dzieci mogły stworzyć unikatowe zawieszki, wisiorki, breloczki ze skóry.
Pod czujnym okiem instruktorów z "Pracowni Zielononoga" rodziny wspólnymi siłami uczyły się i bawiły tworząc zapachowe mydełka. Okazało się że mydło to świetny materiał do tworzenia i spędzenia wspólnie czasu. Uczestnicy festynu mogli podszkolić się w grze scrabble. Klub "ABC Scrabble" wspierał i sędziował podczas gry uczestników. Podczas festynu można było również stworzyć swoją własną ręcznie malowaną torbę na zakupy czy namalować obrazek na płótnie pod czujnym okiem lokalnego artysty Andrzeja Zawrotnego. Gry i zabawy rodzinne były prowadzone przez animatorów , którzy w sposób kreatywny przeprowadzili konkursy dla rodzin oraz zapewniły im niezapomniane wrażenia. Zabawy animacyjne są świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu w wspólnym gronie. Dużym powodzeniem cieszyła się darmowa fotobudka. Przebierając się w różne zabawne gadżety można było stworzyć ciekawą pamiątkę z festynu, ponieważ już za chwilę zostawały wydrukowane zdjęcia. Dodatkowymi atrakcjami były ogromne bańki mydlane i malowanie twarzy, dużym zainteresowaniem cieszyły się giga gry planszowe oraz mega klocki.
Gminy Ośrodek Kultury w Świętajnie dziękuje wszystkim zaangażowanym w przygotowania festynu, w szczególności pracownikom ZGK w Świętajnie, strażakom z OSP w Świętajnie oraz Radzie Sołeckiej Świętajno oraz wolontariuszkom.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.