Go_back
Dożynki powiatowe Dźwierzuty 2019

Powiatowe Święto Plonów powiatu szczycieńskiego odbyło się 25 sierpnia w Dźwierzutach , w których wzięła udział także Gmina Świętajno.

Nasza gmina przystąpiła do trzech konkursów dożynkowych.
W konkursie na wieniec dożynkowy otrzymaliśmy wyróżnienie. Stoisko gminne przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Świętajnie zajęło I miejsce w konkursie na najładniejsze stoisko dożynkowe. Nasza drużyna sportowa, którą przygotował do zmagań dożynkowych Marcin Tański wypracowała III miejsce. Dary podczas Dożynkowej Mszy Świętej, w ręcznie malowanej skrzynce wręczył Pan Marek Adamski.
 
Dożynki Powiatowe w Dźwierzutach minęły w przyjaznej atmosferze, dziękujemy wszystkim którzy pomagali w przygotowaniu stoiska, wieńca oraz osobom które wzięły udział w zmaganiach sprawnościowych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Komentarze: